Alkolün Zararları

Kategori: Bağımlılıklar - 514 görüntülenmeYorum Yazın
Alkolün Zararları

Alkol ilk kullanıldığı dakikalarda büyük keyif veren fakat kısa bir süre sonra büyük sorunlara yol açabilen çift karakterli bir içki çeşididir. Alkol kullanan kişinin hem çevresine hem de kendisine büyük zararlar oluşturmasına sebep olur. Peki nedir alkolün vücuda verdiği zararlar? Gelin bunları biraz tartışalım.

Alkol, en çok uyku problemlerine yol açar. Sabah kalkıldığında baş ağrısına sebep olurken aynı zamanda bütün gün vücutta yorgunluk hissi oluşmasını sağlar. Aynı zamanda alkol karaciğerin yağlanmasına sebep olurken telafisi mümkün olmayan büyük sorunlara da sebep olabilmektedir.

Ne kadar soğuk ortamda olursanız olun o sırada alkol kullanıyorsanız vücudunuzda bir sıcaklık hissedeceksiniz. Buda vücudun kısa sürede hızlı bir şekilde ısı vermesinden dolayı yani ısıyı kaybetmesinden dolayı oluşmaktadır. Aynı zamanda su kaybına sebep olan alkol, bundan dolayı ağızda kuruluk oluşturmakta ve gün boyu sizi rahatsız etmektedir.

Örneğin hasta olduğunuz zamanlarda hastalıktan hemen kurtulmak için en çok ilaca başvurmak isterseniz. Fakat alkol aldığınız zaman vücudunuz ilacı kabul etmez ve ters tepki yaratıp daha da büyük sorunlara yol açar. Böyle bir durumda zehirlenmeyle karşılaşabilirsiniz.

Kanser hepimizin korktuğu lanet bir hastalıktır. Elimizden geldiğince bu hastalıktan kaçmak isteriz. Fakat alkol kullanıyorsanız kaçmak yerine daha çok bu hastalığı çağırmış olursunuz.

Kadınlarda özellikle özel günlerinde (adet) bozukluklara sebep olur. Yani düzensizlikler oluşmaya başlar. Özellikle gebe kadınlarda bebeklerde sorun oluşma ihtimalini fazlasıyla artırmaktadır.

Kalp hepimizi ayakta tutan en önemli organımızdır. Elimiz, kolumuz kısacası her şeyimizdir. Ve bu kadar önemli organımızın hastalıklarına ne yazık ki, alkol sebep olur.

Geri dönüşü olmayan problemlere sebep olur derken gözde görme bozukluklarına yol açmasından bahsetmekteyiz. Görmek hayatımızda en önemli şeylerden birisiyken ve siz bu şansa sahipken kısa sürede alkolden kurtulmanızı öneririz. Sağlığınız her şeyden önemlidir unutmayın.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!