Bilgisayarın Zararları

Bilgisayar kullanmanın,bilgisayarda uzun süre kalmanın,bilgisayar başında uzun süre kalmanın elbette birçok zarar ve zararları vardır ki burda bazılarını açıklasak da henüz etkisi direk gözlenmemiş çeşitli etkileri daha vardır tabi yararlarının dışında…

Genel olarak bilgisayarın zararalrı nelerdir dendiğinde çoğu insan birtakım yanıtlar verebilir ve genelde şu şekilde;

Bilgisayar sağlığımızı olumsuz etkiler çünkü uzun süre hareketsiz kalırız ve bu da hem kilo almaya hem de sağlıksız beslenmeye neden olur.
Bilgisayara yakından ve fazla bakmak gözleri bozar,çünkü gözlerimizi daha az kırparız ve kuruluk oluşur,bu da gözlere olumsuz etki yapar.

Ellerimiz genelde ektensör yani kalkık biçimde kalır ve bu da ilerde el eklemlerinde sorun yaratabilir.
Süsrekli sessiz durmak aile içi veya sosyal olarak pasif durmamıza,atılgan olmamaya neden olabilir.

Burada halkın en çok bildiği bilgisayarın sağlığa ve yaşamımıza etkilerini koyduk,ancak detaylı ve orijinal olarak etkilerini görmek için alttaki makaleye bir bakın.

NOT: Daha detaylı olarak görsel yazılar ve bilgiler için BURAYA tıklayınız. Tıkladıktan sonra resmin üzerinde sağ tıklayıp masaüstüne kaydediniz. Masaüstünden istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Ayrıca masaüstünde resmi büyütme ve daha dikkatli ve ayrıntılı okuma imkanı da bulabilirsiniz.

Yorumlar

 1. By akbabi

 2. By evrem

 3. By ebrar

 4. By ebrar

 5. By enes garan

 6. By izel

 7. By furkan

 8. By ecem

 9. By ecem

 10. By enes rıdvan

 11. By aykut oğuz

 12. By cemil

 13. By berk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>