Bonzainin Zararları

Kategori: Bağımlılıklar - 485 görüntülenmeYorum Yazın
Bonzainin Zararları

Marijuananın etken maddesinden biri olan kannabinoid’in sentetik türü olan bonzai, üç, sene içinde oldukça yaygınlaşan, son bir yılda ise kullanım oranı açısından adeta büyük bir patlama yaşanan maddedir bonzai. Doğal olmayan bir madde olduğundan dolayı ucuz olması kullanımı açısından etkisi oldu ve esrara benzer bir madde olarak nitelendirildiği için uyuşturucu kullanılan ortamlarda gitgide yaygınlaştı. Bundan 3,4 sene önce ülkemizde bulunmayan bir uyuşturucu madde olan bonzai, inanılmaz bir hızla yayılmıştır. Bonzai sentetik, doğal olmayan laboratuvar ortamında üretilen bir madde olduğundan dolayı son derece ciddi riskleri beraberinde getirir. Kullanıldığı takdirde, tek kullanımda dahi ölüm tehlikesi vardır. Ciddi bir şekilde terleme ile birlikte birçok uyuşturucu maddede görülen ‘bad trip’, yani ölüm tribi kullananları gerçekten de ölüme götürebilir.
Bir anda ortaya çıkan korku, öldüğünü düşünme, halüsinasyonlar görme olasılığı çok yüksektir. Bu sırada kalp krizi geçirme riski oldukça yüksektir. Ve bu kalp krizi, madde kullanan kişiyi ölüme götürebilir, bonzainin zararları saymakla bitmez.

Bonzai nin Zararları Nelerdir?

1- Kan basıncında hızlı bir şekilde artış ve nabız yükselmesi
2- Şiddetli ağız kuruluğu, yutkunamama
3- Göz kızarıklığı, görme bozukluğu
4- Halüsinasyon hayal görme, olmayan şeyleri görme
5- Açlık hissi
6- Ortam bulamama, nerede olduğunu bilmeme ve hatırlayamama
7- Geçici körlük
8- Geçici felç
Bonzai kullananlar o anları anlatıyorlar, Sakın denemeyin, bonzai kullanan gencin, şans eseri az hasarla atlattığı ve yaşadığı deneyimi şu şekilde anlattı.
Önce denge kaybı, sonra yavaş yavaş bilinç kaybı ve geçici körlük olur. Sonra zaman ve yer kaybı yaşanır, nerede olduğunuzu ne yaptığınızı hatırlamazsınız normalde gayet net bildiğiniz bir konuyu hatırlamaya çalışsanız da hatırlamak imkansızdır. Bilincinizi yitirip bir başkasına çok rahat bir şekilde zarar verebilirsiniz. Siz esrara benzediğini düşündüğünüz için esrar kafası yaşamayı beklerken 2 dünya arasında gidip gelirsiniz. Bırakın hareket etmeyi elinize telefonu 112’yi bile arayamazsınız. Eğer bu yazıyı okuyanlar kişiler arasında bu illeti denemeyi düşünenler varsa gidip kendisini otobüsün altına atsın daha iyi. Düpedüz intihar bu maddeyi kullanmak, ötesi yok bunun. Bonzai koması’na girmek ve ölüme inanılmaz derecede yaklaşmak, benim gibi şanslı değilsiniz ölmek istemiyorsanız denemeyin, bonzai komasının dönüşü yoktur. Az çok deyip, bir kereden birey olmaz deyip kimse kesinlikle denemesin kimyasal bir madde bu. Bu yazıyı okuduktan sonra 1 kişi bile kararını değiştirirse ne mutlu bana.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!