zararları

Ananasın Zararları Ananasın Zararları

Kaba ve sivri yeşil yaprakları olan ananas, dışarıdan çok çekici bir meyve gibi gözükmese de oldukça sulu lezzetli bir meyvedir. Ananas sağlıklı olmasına rağmen, fazla miktarda ananas hoş olmayan yan etkilere neden..

Gıdalar946 görüntülenme0 yorum
Adaçayının Zararları Adaçayının Zararları

Adaçayı bitkisi yüzyıllardır mutfaklarda ve tedavi amaçlı kullanılmıştır. Gastrik problemlerden terlemeye , bakterilerin sebep olduğu sorunlar gibi rahatsızlıkları tedavi amaçlı hala kullanılıyor. Adaçayının büyük ölçüde yararları olduğu gibi çok fazla tüketiminde..

Gıdalar753 görüntülenme0 yorum
Steroidin Zararları Steroidin Zararları

Steroit Nedir? Steroid, lipit içerikli olarak üretilen maddeler anlamına gelmektedir. Vücutta Asetil yardımı ile oluşturulmaktadırlar. Daha çok vücut geliştirme sporunda kullanılmakta ve hormonları geliştirme anlamında kullanılmaktadır. Steroid hormonları, vücutta bulunan..

Diğer Zararlılar / Medikal1.004 görüntülenme0 yorum
Tuzun Zararları Tuzun Zararları

Az miktarda tuz, sağlığımız için esastır. Yetişkinlerin günlük 1 gram , çocukların ise daha da azına ihtiyacı vardır. Millet olarak, günde yaklaşık 8.1 g tuz tüketiyoruz.Önerilen maksimum tuz miktarı günde 6gr , fazlası sağlık..

Gıdalar816 görüntülenme0 yorum
Çikolatanın Zararları Çikolatanın Zararları

Çikolata çok yönlü bir besindir. Bir şekerleme olarak, meyveler için bir dip olarak, bir tatlı tepesi olarak veya sıcak içeceklere ek olarak da kullanabilirsiniz...

Gıdalar464 görüntülenme0 yorum
Makyajın Zararları Makyajın Zararları

Makyaj yapmak hemen hemen bütün kadınların asla vazgeçemediği bir kişisel bakım ürünüdür. Kadınlar güzelleşmek için yaptıkları makyaj malzemelerinin çoğunun içeriğinde kadınların cilt sağlığını çok ciddi şekilde tehdit eden kimyasal maddeler..

Diğer Zararlılar558 görüntülenme0 yorum
Dövmenin Zararları Dövmenin Zararları

Dövme nedir? Dövmenin geçmişi çok uzun yıllar öncesinden başlamaktadır. İnsanlar uzun zamandır vücutlarına yazılar yazmak, şekiller çizmek ile ilgilenmişlerdir. Bazı eski dönemlerde bu işaretler insanın hangi bölgeye, kabileye ya da..

Diğer Zararlılar507 görüntülenme0 yorum
Antibiyotiğin Zararları Antibiyotiğin Zararları

Ülkemiz gereksiz antibiyotik tüketiminde ilk sıralarda gelen ülkelerden biridir. Her türlü hastalık için doktora danışmadan antibiyotik alınması sebebiyle antibiyotik satışları sonunda reçeteye bağlanmıştır. Antibiyotikler bazı durumlarda hayat kurtarıcı ilaçlardır ama..

Medikal624 görüntülenme0 yorum
Madde Bağımlılığının Zararları Madde Bağımlılığının Zararları

Madde bağımlığı, kişiyi, aile ve çevresine zarar veren bir durumdur. Bu bağımlık türü farklı olabilmektedir, sigara, alkol, uyuşturucu gibi farklı türleri vardır ama sonuç olarak verilen maddi ve manevi zararlar aynıdır...

Bağımlılıklar960 görüntülenme0 yorum
Stresin Zararları Stresin Zararları

Stres Nedir? Stres, yaşanılan bazı rahatsızlıklara karşı vücudun verdiği tepkidir. Günümüzde hatta çağımızda stres her insanın hayatını etkilemektedir. Stres kavramı, her ne kadar olumsuz bir şey gibi görünse de her..

Diğer Zararlılar549 görüntülenme0 yorum
12