Kabak Çekirdeğinin Zararları

Kategori: Gıdalar - 1.527 görüntülenmeYorum Yazın
Kabak Çekirdeğinin Zararları

Kabak çekirdeğinin birçok faydaları bulunsa da aşırı miktarda tüketiminin zararları ve yan etkileri vardır.

Mide Sorunları

Kabak çekirdeği çok miktarda tüketildiğinde mide ağrısına neden olur. Kabul edilebilir düzeylerin ötesinde yenmesi, mide rahatsızlığına ve ardından kramplara ve ağrılara neden olabilen yağlı yağlar açısından zengin bir kaynaktır.

Kavrulmuş Kabak Çekirdeğinin Zararları

Kabak çekirdeğini aşırı kavurmak veya çiğnemeden yutulması yararlardan çok zararları ortaya çıkacaktır. Çok kavrulmuş pişirilmiş balkabağı tohumları B6 vitamini, niasin, riboflavin, tiamin, Vitamin B12 ve C vitamini gibi suda çözünebilen besin maddelerinden yoksundur. Eğer bu tohumları pişiriyorsanız, ısıyı mümkün olan en düşük seviyede tutun.

Sık idrara çıkma isteğinin Artırır

Araştırmalar, bu tohumların, diüretik ilaçlarla etkileşime girebilen ve sık idrara çıkma isteği uyandıran doğal idrar söktürücü gücüne sahip olduklarını ileri sürüyor. Bu vücudunuzdaki mineral dengesini etkileyebilir.

Bebeğiniz İçin Güvenli Değildir

Kabak çekirdekleri protein ve demir ihtiva eder, bu da bebekler için faydalı bir atıştırmalıktır. Bununla birlikte, lif ve yağ asitleri ile dolu olması, bebeklerde mide krampları, ağrı, kusma ve hatta ishali tetikleyebileceği için önerilmez.

Gebe ve emziren kadınlar için güvenli değildir

Hamilelik ve emzirme döneminde kabak çekirdeği kullanımını veya kullanılmamasını destekleyen hiçbir bilimsel delil bulunmamaktadır. Bununla birlikte, doktorlar olası yan etkilerden ve zararlarından kaçınmanız için tüketilmemesini öneriyor.

Kabak Çekirdeği ve Alerji

Bunlar diğer çekirdek çeşitleriyle karşılaştırıldığında oldukça alerjik olmamasına rağmen, nadiren cilt alerjisi oluşturabilmektedir.

Hipoglisemi İnsanlar İçin Güvenli Değil

Kabak çekirdeğinin faydaları üzerine yapılan çalışmalar, kan şekeri düzenleyici potansiyele sahip oldukları için bunların diyabetliler için ideal çerez seçenekleri olduğuna işaret ediyor. Aslında kandaki glikoz seviyesini düşürür, böylece istenmeyen kan şekerini önler. Anti-diyabetik ilaç kullanıyorsanız veya hipoglisemikseniz, doktorunuza danıştıktan sonra diyetinize kabak çekirdeği eklenmesi önerilir.

İstenmeyen Kilo Alımına Neden Olabilir

100 gram kabak çekirdeği, 49,05 gr yağla [önerilen günlük yağ miktarının% 16’sı] 559 kalori içerir. Bu nedenle, kilo almak istemiyorsanız, fazla yemediğinizden emin olun.

Düşük Tansiyonlu Kişiler İçin Güvenli Değildir

Kabak tohumları doğası gereği zengin antioksidandır. Bu, onların kan basıncı seviyesini düşürmelerini sağlar. Dolayısıyla, hipotansiyon çeken veya antihipertansif ilaçlar üzerinde hipertansiyon uyguluyorsanız kabak çekirdeği sizin için zararlıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!